Oprocentowanie lokaty bankowej

Wiele osób w dzisiejszych czasach stale się zastanawia nad tym, jak duże jest oprocentowanie lokaty bankowej. Oczywiście jest to bardzo istotny element, bowiem to właśnie przede wszystkim on wskazuje nam, ile będziemy stanie na tym zarobić. Jest to niezwykle ważne. Nawet, jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. W każdym razie nie mamy co liczyć na to, że owo oprocentowanie fundusze inwestycyjne bankowej będzie wysokie. Jest to absolutnie niemożliwe. A to przede wszystkim z tego względu, że bank musi przecież na czymś zarabiać. I zarabia właśnie na owej różnicy pomiędzy oprocentowaniem kredytów oraz oprocentowaniem lokat.

 

Dla każdego z nas jest to bardzo istotny element czy sobie zdajemy z tego sprawę, czy też nie. W każdym razie nie da się wcale ukryć, że warto jest się zainteresować różnymi rodzajami lokat bankowych, szczególnie jeśli mamy konto osobiste oraz jeżeli w dłuższym rozrachunku mamy do spłacenia jakiś kredyt hipoteczny. Jest ich bowiem naprawdę wiele. Zwłaszcza jeśli chodzi o formę kapitalizacji odsetek. W każdym razie ważną rzeczą jest również to, że śmiało możemy negocjować oprocentowanie lokaty bankowej.

 

Oczywiście banki niechętnie przystają na nasze warunki, ale jeśli odpowiednio rozegramy tę sytuację, to z całą pewnością możemy na coś liczyć. Każdy chyba się ze mną zgodzi w tej kwestii. Oczywiście nie podpijemy owego oprocentowanie do na przykład kilkunastu procent, ale ten jeden punkt procentowy może uda nam się w jakiś sposób wywalczyć. Nie będzie to wcale łatwe, ale przy odpowiednim podejściu uda nam się coś zdziałać. Więc jak świetnie widać, banki nie będą nam chętnie chciały podnieść oprocentowania lokaty. I z resztą nie ma im się co dziwić. W końcu są to ich pieniądze.

 

To właśnie przede wszystkim na tym one zarabiają. Jednakże trzeba również wziąć pod uwagę to, że banki również zarabiają na tym, że oddadzą nam więcej, niż pożyczyli. Bowiem banki inwestuje otrzymane od nas pieniądze. Zatem śmiało można powiedzieć, że podniesienie oprocentowania o jeden czy też dwa punkty procentowe nie powinno spowodować jakiegoś szczególnie zachwiania sytuacji finansowej banku. Wręcz jest to niemożliwe.

Write a comment

Comments: 5
 • #1

  RockStar fk (Wednesday, 23 January 2019 09:52)

  [url=http://www.facebook.co.uk/][b]facebook[/b][/url]
  [url=http://www.facebook.co.uk/]facebook[/url]

  see the deffricne all of you ;) <a href="https://facebook.com/">RockStar fk</a>
  https://facebook.com/

 • #2

  portalrandkowy24 (Wednesday, 06 March 2019 12:21)

  https://portalrandkowy24.pl najlepszy ranking portali randkowych w polsce

 • #3

  FINP - o finansach praktycznie (Thursday, 03 October 2019 19:57)

  https://finp.pl/

 • #4

  Damian3487 (Saturday, 04 January 2020 16:55)

  Bardzo dobrą lokatę polecił mi mój doradca finansowy z https://dfinance.pl/

 • #5

  Matt (Sunday, 05 January 2020 19:00)

  Hej,

  dzięki za porady. Korzystam też z porównywarek w necie tak jak: https://chwilowki2019.pl